В Луцькому педагогічному коледжі функціонує методичне об’єднання кураторів груп у складі 56 осіб, яке діє відповідно до Концепції національного виховання студентської молоді, «Положення про методичне об’єднання кураторів груп» та «Положення про куратора груп Луцького педагогічного коледжу». Очолює його викладач-методист Світлана Павлівна Бахомент.
Основу роботи методичного об’єднання кураторів груп становить діяльність щодо оновлення змісту, форм і методів виховної роботи на основі впровадження новітніх педагогічних технологій і принципу особистісно орієнтованого професійного виховання та навчання. Саме особистісно орієнтований підхід у формуванні майбутнього творчого фахівця – пріоритетний напрям діяльності кураторів груп в Луцькому педагогічному фаховому коледжі.
Діяльність методичного об’єднання кураторів груп спрямована на надання методичної допомоги кураторам груп, вихователям гуртожитку в підготовці та проведенні виховних заходів та організації позааудиторної виховної роботи. Регулярно проводиться засідання методичного об’єднання, на яких розглядаються питання щодо вирішення проблем виховання та розвитку особистості вчителя у сучасних умовах, відбувається обмін досвідом серед кураторів груп та вихователів гуртожитку з організації дозвілля студентів. Кожне таке засідання проводиться нестандартно, креативно, з використанням інтерактивних форм роботи. Вже стали традиційними виїзні засідання методичного об’єднання кураторів груп, які проводяться в музеях, бібліотеках, в закладах оздоровлення та відпочинку. За матеріалами проведених засідань підготовлені до друку методичні рекомендації на допомогу кураторам груп: « Мовленнєва компетентність у професійній діяльності сучасного педагога», «Використання здоров’язбережувальних технологій у виховній роботі в умовах закладу вищої освіти», «Використання педагогічних ідей В.О. Сухомлинського при організації виховної роботи зі студентами», «Активізація пізнавальної діяльності студентів засобами інформаційно-комунікаційних технологій» та інші.
В 2019 році на Всеукраїнський конкурс «Педагогічний Оскар» представлено збірник «Виховна робота в умовах закладу вищої освіти: система, досвід, інновації» (упорядники Бахомент С.П., Оксенчук Т.В., Мельничук О.В.), в якому містяться публікації з питань організації виховної роботи в закладі вищої освіти та авторські розробки виховних заходів викладачів Луцького педагогічного коледжу.
Куратори груп активно долучаються до укладання збірника науково-методичних праць викладачів коледжу «Наукові студії» (І та ІІ випуски), де зібрано різні за змістом та формою виховні заходи, які спрямовані на формування у студентів педагогічної культури як складової професійної компетентності. Сценарії, вміщені в збірниках, допомагають кураторам організувати змістовне і цікаве дозвілля студентів. Це години спілкування, тематичні виховні години, ігри-квести, заходи до Всесвітнього Дня гідності та Міжнародної акції «16 днів проти гендерного насильства», акції та виховні години по вшануванню жертв Голодомору, засідання круглих столів, різноманітні тренінги, лекції-концерти, дебати, конкурси професійної майстерності, родинні свята з батьками та інші заходи.
Так, в ІІ семестрі 2020-2021 рр. кураторами груп було проведено ряд виховних заходів різнопланового змісту, зокрема : вечір пам’яті «Небесна сотня : ангели, які тримають українське небо» у приміщенні ВДОУНБ імені Олени Пчілки (Кравець А.І., 17 лютого 2021р.); педагогічні читання «Українська духовна висота» з нагоди 165-ї річниці від дня народження Софії Русової та 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки (Боярчук С.І., Бубін А. О., 24 лютого 2021 р.); круглий стіл з представниками громадських молодіжних організацій Волині: Пласт, Центр національно-патріотичного виховання, Молодіжний центр Волині та Фундація регіональних ініціатив (Бахомент С.П., 22 квітня 2021 р.); акустична година «Європейські хіти в Луцьку» до Дня Європи в Україні (Кравець А.І., Павлюк Н.М., 26 травня 2021р). Спільно з бібліотекою коледжу проведено тематичні виховні години : «Природа безцінний скарб» (Клехо О.В.); урок памʾяті, присвячений 35-ій річниці трагедії на ЧАЕС «Чорнобиль. Трагедія. Памʼять» (Галан О.М.); «Письменники України –лауреати Шевченківської премії», присвячену 60-річчю з дня заснування цієї державної нагороди (Бахомент С.П.); «Це слово співуче «криниця» – дзвінкої води холодок» (Мельничук О.В.). Усі виховні заходи проводяться кураторами груп на високому методичному та професійному рівні.
Вся інформація про діяльність методичного обʼєднання кураторів груп розміщена у спільноті Facebook за покликанням https://www.facebook.com/groups/1643252995956467
В 2020-2021 н. р., у зв’язку з пандемією, куратори груп переглянули форми та методи роботи зі студентами, які доцільно використовувати в умовах дистанційного навчання. Пріоритет – на використанні групових та індивідуальних форм роботи, а головне завдання – створення безпечного і здорового освітнього середовища в умовах закладу вищої освіти. Значна увага приділяється проведенню інформаційних виховних годин про безпеку життя в умовах пандемії, профілактику боулінгу та кібербулінгу, популяризацію здорового способу життя та інше. В цей період було видано методичні рекомендації щодо роботи куратора групи в умовах дистанційного навчання.
14 січня 2021 року відбувся круглий стіл в он-лайн форматі кураторів груп Луцького педагогічного коледжу з представниками громадських молодіжних об’єднань Волині,на якому учасники намагались знайти відповідь на питання: «Як використати можливості молодіжних організацій для посилення ролі громадянського виховання студентської молоді?»
1 червня 2021 року відбулося виїзне засідання кураторів груп КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради на базі Музею історії сільського господарства Волині (смт Рокині Луцького району). Метою поїздки стало ознайомлення з інноваційними формами. методами та прийомами національного виховання студентської молоді та особливостями проведення виховних заходів патріотичного спрямування.
Члени спортивного клубу «Герць» (керівник Роман Ковальчук) провели для учасників заходу майстер-клас з козацького бойового мистецтва з елементами національно-патріотичної гри «Джура». Перегорнути сторінки нашої стародавньої історії та зрозуміти духовний світ пращурів, кураторам груп вдалося в ході екскурсії, яку провів знавець історії Волині Олександр Середюк.
Виїзне засідання кураторів груп на базі Музею історії сільського господарства Волині (смт Рокині Луцького району)
На сьогодні, з метою створення безпечного освітнього середовища є надзвичайно тісною співпраця всіх учасників освітнього процесу: кураторів груп, студентів, батьків, медичних працівників, практичного психолога та соціального педагога.
Інститут кураторів груп – одна з найпрогресивніших ланок роботи навчального закладу. Застосовуючи індивідуальний підхід до особистості студента, куратори розвивають комунікативні здібності студентів, активізують ініціативність, формують лідерські якості та навички роботи з колективі, сприяють виявленню творчих здібностей, а відтак, розвивають професійну компетентність майбутніх педагогів.