КЗВО "Луцький педагогічний коледж" Волинської обласної ради
  • Головна
  • Новини
  • Абітурієнту
    • Приймальна комісія
    • Правила прийому
    • Необхідні документи
  • Студенту
  • Медіа
  • Контакти

Циклова комісія словесних дисциплін


Історія становлення та розвитку циклової комісії


У 1992 році у Луцькому педагогічному училищі було створено предметну комісію української мови та літератури, іноземної мови, яку очолювала Седлярук Світлана Григорівна. Згодом, з 1993 до 1997 року,  працювала предметна комісія української мови та літератури, іноземної мови, російської мови та світової літератури. У 1998 році почали працювати предметні комісії іноземної мови (голова – Мельник Ольга Андріївна) й української мови та літератури (голова – Глат Людмила Петрівна). З 1999 до 2002 року предметну комісію викладачів іноземних мов очолювала Корнило Алла Василівна.

З 2003 року Луцьке педагогічне училище було перейменовано у Луцький педагогічний коледж, циклову комісію викладачів іноземних мов до 2013 року очолювала Федорець Майя Анатоліївна, циклову комісію викладачів словесних дисциплін із 2007 року очолила Дмитренко Наталія Степанівна.

1 вересня 2013 року на базі циклової комісії викладачів словесних дисциплін було створено кафедру словесних дисциплін, якою керував кандидат філологічних наук, доцент Мартинюк Микола Іванович. З 1 вересня 2014 року циклова комісія викладачів іноземних мов була перейменована в кафедру іноземних мов Луцького педагогічного коледжу під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента Бляшевської Алли Василівни.

У 2020 коледж отримав новий статус та став Комунальним закладом вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради, тоді кафедри було розформовано й виокремлено циклову комісію словесних дисциплін, яку донині очолює Бляшевська Алла Василівна.


Концепція діяльності циклової комісії


Концепція діяльності циклової комісії словесних дисциплін складена з урахуванням “Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти”. Стратегічною метою циклової комісії є вдосконалення рівня мовної та іншомовної підготовки майбутніх фахівців усіх спеціальностей для задоволення професійних потреб та з метою підвищення їх конкурентоспроможності на сучасному ринку праці. Для досягнення цієї мети циклова комісія ставить такі завдання:

  • формування у студентів лінгвістичної компетенції – розвитку умінь та навичок в читанні, аудіюванні, письмі та говорінні, необхідних для задоволення професійних потреб;
  • формування комунікативної, мовної, мовленнєвої, предметної, прагматичної, соціокультурної компетентностей студентів на основі свідомого опанування мовної й мовленнєвої теорії, зокрема розширення знань студентів про побут, культуру, цінності, економіку та традиції англійців і американців;
  • виховання в студентів почуття національної свідомості, що значною мірою сприяє підвищенню мотивації вивчення української мови;
    створення умов для усного та письмового спілкування студентів іноземною мовою в ситуаціях, наближених до реальності;
  • формування у студентів прагматичної компетенції з орієнтацією на майбутню професійну діяльність;
  • створення умов для розвитку творчих здібностей студентів як на практичних заняттях, так і під час позааудиторних заходів;
  • виховання якостей, необхідних для успішного здійснення професійної діяльності, що сприяє формуванню цілісної особистості;
  • вироблення у студентів потреби в постійному вдосконаленні рівня знань, культури мовлення.

Особлива увага звертається на формування в студентської молоді креативної компетентності – здатності до розв’язання будь-якої навчальної задачі творчо; бажання та вміння діяти не за зразком, а оригінально, передбачати новизну під час розв’язання навчальних завдань тощо; а також інтелектуальної компетентності, яка передбачає здатність працювати з різноманітною інформацією, уміння комплексно застосовувати здобуті знання і вміння в нестандартних ситуаціях.

 

Бляшевська Алла Василівна


Науково-педагогічний склад циклової комісії


Бляшевська Алла Василівна – завідувачка циклової комісії словесних дисциплін, кандидат педагогічних наук, доцент, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Бойко Тамара Василівна – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Вірста Світлана Євгеніївна – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Гончарук Олена Миколаївна – кандидат педагогічних наук, спеціаліст вищої категорії, старший викладач.

Дацюк Вікторія Василівна – спеціаліст першої категорії, викладач.

Денисова Світлана Павлівна – спеціаліст вищої категорії, викладач.

Дзямулич Наталія Іванівна – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Дмитренко Наталія Степанівна – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Кузьмич Оксана Василівна – спеціаліст вищої категорії, викладач.

Кузьміна Ірина Вікторівна – спеціаліст вищої категорії, викладач.

Литвинюк Ніна Петрівна – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, заслужений учитель України.

Найт Надія Федорівна – спеціаліст другої категорії, викладач.

Ніколаєва Ірина Анатоліївна – спеціаліст вищої категорії, викладач.

Федорець Майя Анатоліївна – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Шуст Людмила Миколаївна – кандидат філологічних наук, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

 

Сумісники:

Лук’янчук Мар’яна Василівна – кандидат педагогічних наук, спеціаліст вищої категорії , викладач.

Кузьмінська Юлія Олександрівна – спеціаліст першої категорії, викладач.

Мартинюк Алла Петрівна – кандидат педагогічних наук, доцент, викладач.

Столярчук Ольга Миколаївна – спеціаліст вищої категорії, викладач.


Дисципліни, що викладаються на цикловій комісії:


«Українська мова (загальноосвітній цикл)», «Українська література (загальноосвітній цикл)», «Іноземна мова (загальноосвітній цикл)», «Зарубіжна література (загальноосвітній цикл)», «Сучасна українська мова з практикумом», «Практичний курс іноземної мови», «Практикум усного та писемного мовлення». Метою дисциплін є вдосконалення навичок міжособистісного спілкування, необхідного для повноцінного функціонування у освітньому середовищі і за його межами, поглиблення теоретичних знань і практичних умінь зі словесних дисциплін.

«Іноземна мова за професійним спрямуванням», «Українська мова за професійним спрямуванням» мають на меті вдосконалення навичок володіння мовою в різних видах мовленнєвої діяльності, оволодіння новітньою фаховою інформацією через іноземні джерела; опанування різними видами мовленнєвої діяльності.
  «Теоретичний курс іноземної мови». У процесі вивчення дисципліни відбувається узагальнення та систематизація теоретичних знань про іноземну мову, ознайомлення, вивчення та засвоєння граматичних структур іноземної мови, удосконалення навичок практичного володіння іноземною мовою.
  «Країнознавство». Завданням навчальної дисципліни є познайомити з загальними відомостями про країни, мова яких вивчається, політичною системою, столицями та великими містами, адміністративним устроєм, природними умовами, національною символікою та емблеми, культурою, освітою англомовних країн під час читання та обговорення текстів, слухання радіопередач та перегляду відео країнознавчого характеру.

Курс «Дитяча література» знайомить здобувачів освіти з класичними творами для дітей, а також українськими та зарубіжними письменниками і їхньою творчістю. Студенти вчаться добирати літературний матеріал відповідно до віку та індивідуальних уподобань своїх потенційних вихованців.

«Методика навчання української мови, каліграфія», «Практикум сучасної української мови з методикою навчання предметів мовно-літературної освітньої галузі, каліграфії», «Методичний практикум», «Методика навчання іноземної мови». Метою навчальних дисциплін є створити у здобувачів освіти теоретичну базу для їх майбутньої педагогічної професії; познайомити студентів з найбільш важливими методами та організаційними формами навчання мови; виробити в них вміння ефективно та творчо використовувати методи, засоби та форми навчання на практиці; дати студентам знання і поняття про основні методи, прийоми і засоби навчання і викладання іноземних мов, виробити практичні навички застосування сучасних методів, прийомів, засобів, принципів навчання та викладання у практичній педагогічній діяльності. Головне завдання навчальних дисциплін полягає в тому, щоб студенти навчились передавати свої знання та уміння з предмету учням, спираючись на свої практичні навички, отримані з мовного курсу, розмовної та безперервної педагогічної практики, аналізувати та опановувати навчальні матеріали.

Двічі на тиждень проводиться факультатив з польської мови. Корчук Б. Л. (викладач вищої кваліфікаційної категорії) викладає курс «Польська мова». Курс націлений на тих здобувачів освіти, котрі хочуть вивчити польську мову самостійно і навчитися говорити, слухати, читати і писати, зокрема засвоїти необхідні слова та вирази, зрозуміти граматичні правила мови і оволодіти найпоширенішими мовними структурами. 

Участь викладачів кафедри у Науково-практичній конференції
«Національна освіта в стратегіях соціокультурного вибору:
теорія, методологія, практика»

«Музичний вернісаж» Тиждень іноземних мов 2017-2018
(Підготували: Кузьмич О.В., Денисова С. П.,Ю Ніколаєва І.А.)


Науково-методична робота циклової комісії


Викладачі працюють над вдосконаленням професійних вмінь та навичок для забезпечення сучасних умов виховання та навчання студентів. На засіданнях циклової комісії відбуваються обговорення актуальних проблем викладання української мови та літератури, іноземної мови. Наукова робота спрямована на вдосконалення освітнього процесу і здійснюється за темами «Формування компетентності вільного володіння державною мовою студентів педагогічних коледжів» та «Формування іншомовної компетенції у студентів педагогічного коледжу». 

Викладачі беруть активну участь у підготовці студентів коледжу до практичної діяльності у школах міста Луцька.

Щороку викладачі готують методичні рекомендації та посібники для забезпечення освітнього процесу викладання української та іноземних мов у коледжі.

З метою  вдосконалення підготовки майбутніх вчителів іноземної мови кафедра практики англійської мови факультету іноземної філології СНУ імені Лесі Українки та циклова комісія уклали угоду про співпрацю, згідно з якою циклова комісія забезпечує навчальну базу для проведення науково-методичного експерименту студентами факультету іноземної філології під час написання кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня «Магістр».

Викладачі постійно працюють над вдосконаленням свого фахового рівня. Результати своїх наукових пошуків продемонстровані у розробках та виданнях, наукових публікаціях. Колектив постійно працює із обдарованими студентами. Зокрема, проводяться олімпіади, дебатні ігри, вікторини. Здобувачі освіти під керівництвом викладачів циклової комісії неодноразово ставали переможцями та призерами Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, різноманітних онлайн-олімпіад.

Викладачі активно впроваджують інтерактивні методи навчання іноземних мов з використанням інноваційних ресурсів (відео- й аудіоматеріалів, навчальних мультимедійних дисків, Інтернету, навчальних практикумів). Студенти мають доступ до найновіших автентичних джерел-підручників, періодики, художньої та наукової літератури.

Пошук, дослідження, апробація… Так з’являються інноваційні технології в освіті. Педагогічна майстерня ” Інноватика в  мовно-літературній освітній галузі” , організована викладачами циклової комісії словесних дисциплін під керівництвом Олени Гончарук та Майї Федорець, – це тренінг для майбутніх педагогів НУШ, який вчить гнучкості мислення, мобільності, креативності. Саме таких освітян чекає Нова українська школа. Викладачі ділилися своїми науковими напрацюваннями зі студентами, зокрема, як застосовувати математичні дидактичні засоби навчання на уроках української мови та читання, та демонстрували прийоми застосування цеглинок Lego на уроках англійської мови у початковій школі.

Конкурс науково-дослідницьких робіт «Особистісно зорієнтоване навчання як основна парадигма в сучасній педагогіці» студенти 3-4 курсів відділення «Початкове навчання»

З метою розвитку творчої, критично мислячої особистості студента викладачами циклової комісії проводяться такі факультативи: творче об’єднання «Вісник коледжу» (Н. С. Дмитренко); літературна студія «Неповторність» (Н. П. Литвинюк) «ЛітЕра» (Н. І. Дзямулич); творче об’єднання «Гранослов» (Л. М. Шуст).
123
DSC_0473 copyDSC_0484 copyDSC_0566 copy
У рамках практичної підготовки майбутніх учителів англійської мови викладачем циклової комісії словесних дисциплін Майєю Федорець започатковано методичний тренінг «Вчимося у найкращих», де наставниками є талановиті педагоги-практики Луцька.

06.02.2020 відбувся тренінг «Учитель англійської мови нового покоління». З інноваціями у системі навчання англійської мови студентів ознайомила учасниця Проєкту «Вчителі англійської мови – агенти змін», тренер Британської ради, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗЗСО №1 м. Луцька, учитель англійської мови Світлана Бондарук. Вона поділилася професійним досвідом навчання англійської мови першокласників за новими підручниками відповідно до Концепції «Нова українська школа».

Під час тренінгу були продемонстровані новітні форми та методи навчання  дітей іншомовного спілкування на початковому етапі. 

IMG_20200213_102527IMG_20200213_101649IMG_20200212_103450IMG_20200212_103442
«Педагогічний хакатон». Конкурс студентських наукових робіт. Загалом більше 30 студентів нашого коледжу та інших закладів вищої освіти України взяли участь у конкурсі. Така кількість конкурсантів свідчить про неабияке прагнення наших студентів до справжньої науки! І ми горді з того, що цей захід показав цілу плеяду молодих науковців, котрим вже, без перебільшення, можна довірити розвиток сучасної педагогічної науки. Найкращою роботою конкурсу була названа наукова робота Пилюк Ольги, студентки 4а курсу. Тема: «Використання дидактичних ігор на уроках іноземної мови в умовах дистанційного навчання”. Науковий керівник: Бляшевська А. В., кандидат педагогічних наук. Друге місце – наукова робота Ребрини Ольги, студентки 4б курсу. Тема: «Порівняльний аналіз методу асоціативних символів та методу повної фізичної реакції у процесі навчання англійської мови молодших школярів». Науковий керівник: Федорець М. А., викладач вищої категорії, викладач-методист. Третє місце – наукова робота  Байдюк Діани, студентки 4д курсу. Тема: «Критичне мислення як запорука модернізації сучасної школи та оптимізації навчання англійської мови». Науковий керівник: Найт Н. Ф, спеціаліст ІІ категорії.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ МОВ

Європейський день мов має на меті популяризацію вивчення громадянами ЄС іноземних мов упродовж усього життя. Це свято було започатковане ЮНЕСКО на початку 21-го століття для підтримки мовного різноманіття, сприяння розвитку багатомовності кожного європейця, збереження кожної існуючої сьогодні європейської мови як необхідної складової культури окремої нації, її ідентичності. 

910

Брейн-ринг «Країнами Європи».  (Організатори: викладачі Кузьмич О.В., Денисова С.П. (студенти груп 1-А, 1-Б).

 

«Європейська мова музики» – «Х-factor in each of us». Організатори: викладач Бляшевська А.В., Найт Н.Ф. (студенти групи 3-муз)

Поезія Миколи Мартинюка європейськими мовами «Poet’s corner». (Організатори : викладачі Триндюк В.А., Мартинюк М.І, Федорець М.А. (студенти груп 2-А, 2-Б).

Відкрите заняття з англомовної спортивної термінології (майстер-клас) «Європейська мова спорту». (Організатори: викладачі: Ніколаєва І.А., Триндюк В.А. (студенти груп  4-А, 11- фіз.ск.).

Одним із перших спільних проєктів новоствореної циклової комісії словесних дисциплін стало святкування 150річчя від народження Лесі Українки. Серед імпрез, організованих викладачами ЦК, були численні виховні заходи, виставки, дебатні ігри, лялькова інсценізація казки «Біда навчить», творчі проєкти, поетичні флешмоби, круглий стіл «Україна і світ у житті й творчості Лесі Українки».

Відвідання студентами 11-шк. із куратором Вікторією Дацюк

Музею Лесі Українки у Волинському національному університеті

імені Лесі Українки, 19.02.2021

Зустріч із лауреаткою премії імені Лесі Українки Дарою Корній

17 лютого 2021 року

Імпреза «Межи трьох континентів…: Леся Українка в листах і поезії», організована студентами 2-Б курсу, викладачами В. А. Триндюк, М. І. Мартинюком, Л. М. Шуст, 23.02.2021

Підбиття підсумків круглого столу «Україна і світ у житті й творчості Лесі Українки», організованого викладачами циклової комісії словесних дисциплін спільно з кафедрою філології

Наукова співпраця – запорука успіху

У рамках Днів науки 19 травня 2021 року  кафедрою іноземної та української філології Луцького національного технічного університету  спільно із цикловою комісією словесних дисциплін КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради було проведено студентську науково-практичну конференцію «Мова і наука ХХІ століття: виклики, пріоритети, перспективи».

На пленарному та секційних засіданнях молоді науковці за підтримки наукових керівників продемонстрували власні напрацювання в галузі сучасної лінгвістики. Усі теми були надзвичайно цікаві та глибоко наукові. Було доведено також той факт, що без знання іноземної мови жоден спеціаліст не здатен працевлаштуватися належним чином. Особливо плідною була дискусія щодо використання інноваційних технологій на уроках мовно-літературної галузі в Новій українській школі, де наші здобувачі освіти продемонстрували високий рівень обізнаності щодо теоретичних і практичних аспектів сучасної школи. Науковий захід поглибив розуміння студентами того, що комунікація, кооперація та бездоганні знання своєї спеціальності формують модель сучасного фахівця 21 століття

IMG_3376IMG_3377IMG_3378IMG_3379

Круглий стіл

Атмосферно, цікаво, з обміном думок та напрацювань пройшов Круглий стіл «Сучасний академічний простір» в рамках Фестивалю інноваційних освітніх технологій. У роботі засідання взяли участь представники кафедри Іноземної та української філології ЛНТУ та Циклової комісії словесних дисциплін КЗВО «Луцький педагогічний коледж». Питання  національної ідентифікації, духовного зростання, культури, літератури, імплементації сучасних методів освітян у сучасному освітньому просторі були цікавими для усіх учасниць. Знаковою подією стало й підписання Угоди про співпрацю учасників Круглого столу, з метою удосконалення підготовки здобувачів освіти.

IMG_3394IMG_33911621511960720004IMG_3390IMG_3402IMG_3403
Пошук, дослідження, апробація… Так з’являються інноваційні технології в освіті. Педагогічна майстерня ” Інноватика в  мовно-літературній галузі” , організована викладачами циклової комісії словесних дисциплін – це тренінг для майбутніх педагогів НУШ, який вчить гнучкості мислення, мобільності, креативності. Саме таких освітян чекає Нова українська школа. Викладачі ділилися своїми науковими напрацюваннями зі студентами, зокрема, як застосовувати математичні дидактичні засоби навчання на уроках української мови та читання, та демонстрували прийоми застосування цеглинок Lego на уроках англійської мови у початковій школі.
IMG_3406IMG_3405IMG_3404изображение_viber_2021-05-20_15-22-15изображение_viber_2021-05-20_19-05-01изображение_viber_2021-05-20_19-05-02изображение_viber_2021-05-20_19-05-52изображение_viber_2021-05-20_19-06-04изображение_viber_2021-05-20_19-07-45изображение_viber_2021-05-20_15-22-13

У рамках святкування Дня європейських мов викладачами О.В. Кузьмич та С.П. Денисовою була проведена інтелектуальна гра «Подорож країнами Європи». Учасники гри, студенти 2-А та 2-Б групи, здійснили віртуальну подорож, познайомившись з культурою й традиціями країн Європи, та відчули колорит кожної нації, поринувши в історію та сьогодення.

1 (5)32244

Сьогодні навряд чи хто зможе заперечити, що постмодерн уже кардинально змінив світовий лінгвістичний порядок епохи модерну, а глобальна англійська — це політична та культурна реальність XXI століття. На хвилі глобалізації і розвитку сучасних технологій англійська підкорила світ так, як це не вдавалося жодній мові в історії людства. Якщо ще 50 років тому ніщо не свідчило про можливість появи світової lingua franca, то сьогодні очевидно, що новий світовий лінгвістичний порядок уже визначає і надалі визначатиме глобальна англійська.

Тому в рамках Днів європейських мов викладачами циклової комісії, зокрема А.В. Бляшевською, В.А. Триндюк, М.А. Федорець, та студентами 3-А і 3-Б курсів КЗВО «Луцький  педагогічний коледж» було проведено дебатну гру «Англійська мова: ефективний засіб міжнародної комунікації чи Lingua Franca сучасного світу?», де відбулася жвава дискусія щодо аспектів розвитку англійської мови, її лінгвістичних особливостей, доцільності її вивчення та використання.

IMG_5129IMG_5146IMG_5149IMG_5178зображення_viber_2021-09-29_12-51-49-608

Як подолати страх під час публічного виступу, підвищити рівень стресостійкості, відстоювати свою позицію –  цього навчалися студенти 3-А , 3-Б та 31 ДО КЗВО «Луцький педагогічний коледж» під час зустрічі з керівником Волинського осередку ВМОГО «Федерація дебатів України» Христиною Словік. Захід відбувався у рамках Днів європейських мов в інформаційному центрі  Window on America («Вікно в Америку») у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.

IMG_5182IMG_5186IMG_5191зображення_viber_2021-09-29_14-57-16-415зображення_viber_2021-09-29_14-57-17-134

Викладачі циклової комісії в рамках співпраці із закладами вищої педагогічної освіти радо діляться власними напрацюваннями в галузі методики навчання предметів мовно-літературної освітньої галузі в умовах НУШ, беручи активну участь у семінарах, конференціях тощо.

1243894064_2063860503772106_1750150563290524903_nphoto1632821928 (1)photo1632821928

Обговорення і пошук рішень актуальних проблем сучасного процесу викладання ІМ в полікультурному світі, ознайомлення із зарубіжним досвідом навчання ІМ, апробація автентичних іншомовних навчально-методичних комплексів, запропонованих офіційним представником англомовних і німецькомовних видавництв книгарнею «Руніка».

Наукова проблематика круглого столу «Інноваційні підходи у викладанні іноземних мов у закладі вищої педагогічної освіти»:

  1. 1. Теоретичні та методологічні проблеми дослідження дидактичних умов навчання ІМ в полікультурному просторі.
  2. Інноваційні засоби і технології в практиці викладання ІМ.
  3. Роль ІМ у підготовці фахівців в умовах глобалізації.
IMG-373cbe069de7ce135558cc85d8b7229a-VIMG-9751e1d4347e103cc40079b61140642b-VIMG-e84448c981128d5b5400cb00683557f3-V

«ПОЕЗІЯ – ЦЕ ЗАВЖДИ НЕПОВТОРНІСТЬ»

відзначення 15-річчя літературної студії «НЕПОВТОРНІСТЬ» У КЗВО «Луцький педагогічний коледж»

11 жовтня у КЗВО «Луцький педагогічний коледж» відбулась творча зустріч, присвячена 15-річчю літературної студії «Неповторність», яка діє в Луцькому педагогічному коледжі з жовтня 2006 року.

На свято студійців зійшлися студенти та викладачі коледжу, нинішні студійці, а також завітали випускники, які в різні роки відвідували літературну студію. Зокрема з Києва приїхали поети та журналісти Роман Романюк та Олександр Шумілін, поетеса та психологині Діана Нагірна, з Луцького району завітала вчитель англійської та рідної словесності Наталія Чайка, творчий класовод, в роки студентства – переможець конкурсу імені Т. Шевченка, призерка Всеукраїнського етапу Тетяна Гордовська-Грицюк з Ківерцівщини, вчитель музики з краю святязьких озер Анастасія Веремчук-Німець, котра успішно працює над своєю першою поетичною збіркою, викладач приватної школи іноземних мов із Луцька Вікторія Пивовар, наша президентська стипендіатка, переможець конкурсу імені Т.Шевченка.

Гості розповіли про свою діяльність і творчий шлях, засвідчили, що літературна студія була важливою для становлення їхніх особистостей, радо презентували рідному коледжу свої нові поетичні твори.

Упродовж 15 років незмінним керівником літстудії є викладач-методист коледжу, Заслужений вчитель України, член Національної спілки письменників України Ніна Горик (Литвинюк). За роки роботи студії Ніна Петрівна стала ідейним натхненником та наставником багатьом студентам, допомогла розкрити їхній творчий потенціал. Тож вихованці студії – переможці та лауреати багатьох літературних конкурсів.

Музичні вітання студійцям «Неповторності» подарував хор «Жайвір» (керівник Микола Самрук),для присутніх співали студенти відділення «Музичне мистецтво» Рузанна Федорко, Каріна Амза, Вікторія Арчибасова. На завершення творчого заходу ректор коледжу Петро Бойчук щиро привітав гостей подякував Ніні Горик за багаторічну і плідну працю, а також вручив грамоту призерці Всеукраїнського поетичного конкурсу «Білий голуб», студентці 4 курсу Вікторії Арчибосовій, котра й нині відвідує студію «Неповторність».

Організували захід кафедра словесних дисциплін, кафедра філології при підтримці дирекції коледжу.

РАДІОДИКТАНТ 2021

Радіодиктант національної єдности, у якому взяли участь студенти КЗВО «Луцький педагогічний коледж», цьогоріч відбувся в умовах дистанційного навчання! Здобувачки вищої освіти та викладачі циклової комісії словесних дисциплін ще раз підтвердили високий рівень правописної грамотності.

изображение_viber_2021-11-09_10-54-37-335изображение_viber_2021-11-09_10-56-32-840изображение_viber_2021-11-09_10-56-52-602изображение_viber_2021-11-09_10-58-03-207изображение_viber_2021-11-09_10-58-20-488изображение_viber_2021-11-09_10-58-45-485изображение_viber_2021-11-09_11-00-27-733изображение_viber_2021-11-09_11-01-03-549изображение_viber_2021-11-09_11-02-53-808изображение_viber_2021-11-09_11-03-17-186изображение_viber_2021-11-09_11-03-37-406изображение_viber_2021-11-09_11-08-49-032изображение_viber_2021-11-09_11-09-17-998изображение_viber_2021-11-09_11-10-30-413
Онлайн-лекторій «Український правопис: було – стало», організований викладачками циклової комісії словесних дисциплін до Дня української писемности та мови, став корисним для наших студенток – майбутніх педагогинь. Українська мова розвивається, удосконалюючи свій правопис та граматику. А ми з радістю та активно послуговуємося чинним Українським правописом!

1234

  КОНКУРС ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ПРОВЕДЕНО!

Традиційно Тиждень української мови в коледжі розпочався І етапом Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т. Г. Шевченка, у якому взяло участь десять студенток 1-3 курсів, а саме Бугайчук Анастасія, Парфенюк Ірина, Вольська Вікторія, Савчук Авеліна, Духницька Яна, Андрощук Марина, Бєла Юлія, Поронюк Ірина, Мацюк Вікторія, Яремчук Софія.

Конкурсанткам було запропоновано два завдання: написати твір за поданою темою (на вибір) та виконати граматичне завдання з української мови. Компетентне журі у складі М. Мартинюка, Н. Дмитренко, О. Стрельбіцької та Н. Литвинюк ретельно перевірило роботи і визначило переможців. При визначенні кращих звертали увагу на грамотність, уміння будувати речення різних видів, уживати дієприкметникові та дієприслівникові звороти, вставні слова. І, звичайно, важливим чинником перемоги в  конкурсі є глибоке  розкриття теми, оригінальність форми твору, уміння конкурсантки користуватися лексичним багатством нашої мови,  висловлюватися образно, використовувати цитати Т.Г.Шевченка на підтвердження власних думок.

Журі визнало переможницею Вікторію Вольську, студентку 3-А курсу. Друге місце вибороли Авеліна Савчук (2-В) та Поронюк Ірина (1-А) курсу. Третє місце посіла Андрощук Марина (2-Б). 
          На жаль, не вдалося подарувати той емоційний заряд, який відчувають присутні під час урочистого відкриття конкурсу, що зазвичай, як і цьогоріч, готувала Т. Бойко. Однак важливо, що в умовах карантину ми змогли якісно провести практичну частину, а конкурсантки проявили відповідальність і самостійність у написанні твору.

Опікувалась проведенням конкурсу літературна студія «Неповторність»: під час підготовки до творчого турніру студенти отримали необхідні матеріали та консультації, відповіді на запитання, опрацювали твори великого Кобзаря.

Тепер володарям І і ІІ місць доведеться плідно попрацювати для того, щоб зберегти високі позиції нашого навчального закладу на обласному та всеукраїнському етапах Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Г. Шевченка.

2005379n1zvernennya20200707-3

Мовний конкурс у дистанційному форматі

У понеділок, 29 листопада, у Луцькому педагогічному фаховому коледжі був проведений перший етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Мета конкурсу – сприяти утвердженню статусу української мови як державної і піднесенню її престижу; виявити творчо обдаровану молодь, розвивати її потенціал, виховувати шану до мови, історичної спадщини українського народу, його культури й традицій, плекати любов і повагу до національних джерел.

Незвичний формат заходу відповідав умовам дистанційного навчання. У зв’язку з цим організатори конкурсу (викладачі циклової комісії словесних дисциплін Людмила Шуст та Олена Гончарук) внесли певні корективи в запланований раніше перелік завдань, закцентувавши увагу на творчій роботі. Учасниці (цьогоріч це були представниці третіх курсів відділення початкової та дошкільної освіти) продемонстрували свої знання із синтаксису, пунктуації, морфології, орфографії, стилістики, культури мови тощо.

Відповідно до рішення журі переможницями та призерками першого етапу ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали:

І місце – Ольга Гончар (3-А група);

ІІ місце – Наталія Рудчик (3-Ж група);

ІІІ місце – Софія Петручик (3-Б група) та Христина Маковська (3–В група).

Вітаємо переможниць та зичимо успіхів у наступних етапах конкурсу!

Свято вдалося!!!!!

Луцький педагогічний коледж святкує 19 грудня день народження!

82 роки закладу освіти – це надзвичайний досвід, успішний розвиток та якісні результати. Це збереження освітніх традицій та запровадження  інновацій.

Організовували святковий захід викладачки циклової комісії словесних дисциплін. Атмосфера була неймовірною! Яскраве шоу презентувало кропітку роботу, майстерність і талант як студентів, так і викладачів.

Многая літа тобі, Луцький педагогічний коледже!

БІЛЬШЕ ФОТО

Мова – це наша зброя! Мова – це наше майбутнє! У мові наша історія! У День рідної мови проведено круглий стіл “ГІДНІСТЬ НАЦІЇ У МОВІ!”, де студенти та викладачі дискутували про значення рідної мови в житті людини, нації й держави. Учасники круглого столу власними міркуваннями довели, що доки живе мова, доти живе і народ. Пишаємося сучасною молоддю, яка з гідністю популяризує українську мову!

123
Звіт про наукову та науково-методичну роботу за ІІ семестр 2020-2021 н.р.

В рамках Днів науки в КЗВО “Луцький педагогічний коледж” Волинської обласної ради 18 травня 2022 року викладачами циклової комісії словесних дисциплін Кузьмич О.В., Ніколаєвою І.А., Денисовою С.П. була проведена гра-дискурс “G.L.O.W.” Основними питаннями обговорення були: права та можливості жінок, боротьба з гендерними стереотипами, жінки на керівних посадах, в спорті та сім’ї. Дякуємо за активну участь студентам 2-А, 2-Б, 4-А.

IMG_20220518_231015IMG_20220518_224826IMG_20220518_224910IMG_20220518_225816IMG_20220518_225936IMG_20220518_230146IMG_20220518_230311

Цьогоріч День вишиванки наскрізь пронизаний двома кольорами: червоним – любов’ю до України і чорним – смутком за її нелегку долю. Наша культура – то броня українців, а вишиванка – оберіг. Проведений викладачами циклової комісії словесних дисциплін арткластер «Вишиванка – код нації» ще глибше розкрив сакральність вишитої сорочки. Тематичні блоки «Українська вишивка: від історії до сьогодення» (Людмила Шуст), «Вишиванка як символ нескореності українського духу у ХХ столітті» (Наталія Дмитренко), «Про що говорить вишита сорочка: орнаменти та їхні значення» (Світлана Вірста), «Українські жіночі прикраси» (Олена Гончарук), «Українська народна вишита сорочка у живописі» (Наталія Дзямулич), «Родинні обереги» (студенти коледжу) відкрили для учасників заходу глибинну історію української вишиванки, її силу та нескореність, символізм та вишуканість. Емоційною кульмінацією став вірш, написаний напередодні Ніною Горик. Пронизані неймовірною любов’ю та болем за нашу землю й народ рядки стали лейтмотивом усієї імпрези.

У ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Війна. День 85-ий

Найголосніш виспівує в маю,

Витьохкує… сирена-самозванка.

Та все ж із шафи знову дістаю

Ошатну й посмутнілу вишиванку.

І на скептично-іронічне «Ет,

Ще не пора…» – сказати твердо мушу:

– Тонка вона, та, як бронежилет,

Оберігає українську душу.

І хоч в полОтна в’їлися дими, –

Звіщають барви й рідним, і чужинцям:

– Дивися, білий світоньку, це ми –

Безстрашні і прекрасні українці!

Те вишиття для нас – високий тест,

Духовний ген, що долю нам ворожить,

Упертий, життєлюбний наш протест

Супроти чорних намірів ворожих.

І кожен хрестик, що до серця ліг,

Це біль наш і любові повна міра,

Терпке чекання із тяжких доріг

І невсипуща, нездоланна віра –

Осяє сонце чистий небокрай!

І зацілує найдрібніші ранки…

І вдягне Україна з краю в край

Найкращі переможні вишиванки!

19.05.2022 Ніна Горик

1234567891012131416

20 травня 2022 року циклова комісія словесних дисциплін взяла участь у круглому столі “Теоретичні та прикладні аспекти сучасної лінгвістики”, організований кафедрою іноземної та української філології Луцького національного технічного університету. Цікаво було зануритися у світ мовознавства, розглянути теоретичні та практичні аспекти як рідної української мови, так і особливості та закономірності іноземних мов. Дякуємо організаторам за тісну та плідну співпрацю.

FB_IMG_1653577295383FB_IMG_1653577287366FB_IMG_1653577280788

20 травня 2022 року Дні науки в КЗВО “Луцький педагогічний коледж” Волинської обласної ради продовжив круглий стіл на тему: “Створення полікультурного середовища у процесі навчання іноземної мови в умовах дистанційного навчання.” Учасниками заходу стали циклова комісія словесних дисциплін КЗВО “Луцький педагогічний коледж” Волинської обласної ради,  кафедра іноземної та української філології Луцького національного технічного університету, мовний центр “Руніка”, Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти. Дякуємо за обговорення та пошук рішень актуальних питань сучасного процесу викладання іноземної мови в полікультурному світі вчителю – методисту,    директору   мовного центру “Руніка” Світлані Петрук та методисту відділу гуманітарних дисциплін, старшому викладачеві кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти  Світлані Бацмай.

FB_IMG_1653577399520FB_IMG_1653577403667FB_IMG_1653577407399FB_IMG_1653577410607FB_IMG_1653577414624

 

Контакти

Адреса: пр. Волі, 36, м. Луцьк
Волинська область, 43010

Ректор: (0332) 77-06-59
E-mail: lpk@ua.fm
lpc@lpc.ukr.education

Категорії

  • Головна
  • Новини
  • Абітурієнту
    • Приймальна комісія
    • Правила прийому
    • Необхідні документи
  • Студенту
  • Медіа
  • Контакти

Графік роботи

Понеділок – п’ятниця: 8.00 – 17.00.

КЗВО «Луцький педагогічний коледж»
Волинської обласної ради
Всі права захищені © 2017.

Facebook
YouTube
Instagram
  • Головна
  • Новини
  • Абітурієнту
    • Приймальна комісія
    • Правила прийому
    • Необхідні документи
  • Студенту
  • Медіа
  • Контакти
КЗВО "Луцький педагогічний коледж" Волинської обласної ради