Історія становлення та розвитку циклової комісії музично-теоретичних дисциплін та фахових методик
Історія становлення та розвитку циклової комісії музично-теоретичних дисциплін та фахових методик
Підготовка майбутніх вчителів музичного мистецтва закладу загальної середньої освіти та керівників музичних закладів дошкільної освіти в Луцькому педагогічному коледжі веде свій початок з 1957 року.
Першими викладачами музичних дисциплін були високоосвічені педагоги-музиканти Д. Арутюнов, С. Батючик, І. Гургула, Г. Мірецький, М. Мотуляк, М. Самохваленко, Т. Толочко, О. Тронза, В. Хомич, Д. Шевченко.
З 1979 року цикловою комісією керував В. Герасимчук – перший професійний композитор на Волині, член Спілки композиторів України, пізніше – Л. Лозинська, В. Гришина, Б. Жорняк.
У 2001 році в результаті об’єднання методичних комісій викладачів музики, методики музичного виховання, ритміки, хореографії та викладачів музично-теоретичних дисциплін була створена циклова комісія музично-теоретичних дисциплін та фахових методик.
Сьогодні циклова комісія об’єднує 11 педагогів, з них 4 кандидати наук (Т. Горобець, Б. Жорняк, М. Новакович, І. Степанюк), заслужений працівник культури України А. Вихованець.
З 2019 року циклову комісію очолює Т. Горобець.
Головна концепція діяльності циклової комісії – підготовка освічених, конкурентоспроможних педагогів – фахівців з широким мистецьким світоглядом, високим рівнем професійних знань, загальної та музичної культури.
Науково-методична проблема, над якою працює колектив викладачів циклової комісії, – «Формування у студентів фахових музично-теоретичних та методико-практичних компетенцій вчителя музичного мистецтва закладу загальної середньої освіти та керівника музичного закладу дошкільної освіти».
Члени циклової комісії активно займаються науково-методичною роботою, беруть участь у всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях, друкуються у фахових виданнях, готують навчально-методичні посібники з питань музичного навчання та виховання, методичні рекомендації та поради на допомогу студентам у їх практичній діяльності.
Викладачами комісії підготовлено і видано друком 4 монографії, 10 методичних посібників, ряд публікацій у фахових виданнях та матеріалах всеукраїнських та міжнародних конференцій.
Важливою ланкою у професійної діяльності циклової комісії є музично-просвітницька робота, зокрема:
– хореографічні колективи: «Колорит», «Феєрія» – керівник Т. Царик; «Вихиляс», «Крутяк» – керівник І. Степанюк;
– оркестр духових інструментів «Сурми» – керівник А. Вихованець;
– музичний лекторій (викладачі В. Гришина, О. Юрчук);
– щорічні новорічні ранки для дітей працівників коледжу (Р. Толочко, С. Ткачук);
– традиційний студентський фольклорний фестиваль «Дерево роду» (З. Богдан, Б. Жорняк, Л. Штихалюк);
– конкурси педагогічної майстерності (Б. Жорняк, С. Ткачук).
ВІДОМОСТІ
про голову випускової циклової комісії музично-теоретичних дисциплін та фахових методик
Горобець Тетяна Вікторівна – кандидат педагогічних наук, спеціаліст вищої категорії, викладач методист.
У січні 2013 року захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика музичного навчання. Тема дисертації: «Методичні засади організації практики з музики студентів педагогічного коледжу».