День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Мова – найважливіший універсальний засіб спілкування людей, до якого можуть входити, крім висловлення думок, почуття і волевиявлення. Українська літературна мова належить до найпоширеніших високорозвинених мов світу. Сучасна українська мова налічує, згідно зі словником Національної Академії Наук України, близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час. Тому викладачки циклової комісії словесних дисциплін розпочали святкування лінгвістичною акцією «Говори українською правильно!» Головними локаціями стали переходи, авдиторії коледжу.
Щорічно в цей день на Українському радіо відбувся радіо диктант національної Єдності, який об’єднав усіх небайдужих навколо українського слова.
https://youtube.com/shorts/oEAwSeDa8t0?feature=share
(09.11. 11.00, ауд. 70. Гончарук О.М., Шуст Л.М., ауд.86, викладачі ЦК словесних дисциплін)
І повітряна тривога не стала на заваді проведенню в укритті коледжу інтерактивній лекції «Духовні символи України» (Дмитренко Н)
Емоційною заставкою став вірш Ніни Горик «У День вишиванки». Пронизані любов’ю та болем за нашу землю і народ, рядки вірша стали лейтмотивом усієї імпрези, який виконала викладачка Денисова С.
10 листопада у бібліотеці коледжу студенти читацького клубу «ЛітЕра» представили власне бачення сучасних літературних творів: «Слово, обпалене й гартоване війною» (Викладачка Дзямулич Н.)
11 листопада в рамках свята відбулося і публічне практичне заняття «Леся Українка у дитячому читанні» (Викладач Вірста С., студентки 4Г шк)