… «Не чіпатися того, що ділить і роз’єднує поодинокі частини української землі, а пильнувати того, що лучить і єднає їх до купи, і се зміцнювати і розвивати мусимо… Єднатися, концентруватися, а не ділитися, не розбігатися – се повинно бути у всім нашим гаслом», – заповітні слова видатного українського діяча Михайла Грушевського стали епіграфом V Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «НАЦІОНАЛЬНА ОСВІТА В СТРАТЕГІЯХ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ВИБОРУ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА», що відбулась 11 листопада 2021 року на базі КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради.
Сучасне українське суспільство продовжує переживати далеко не простий період своєї історії. Чи не уперше за роки незалежності гостро постало завдання подальшого зміцнення незалежності держави, збереження стабільності і міжнаціональної згоди.
Визначальну роль у подоланні цих доволі кризових явищ повинна відіграти національна освіта. Утвердження цінностей демократії, толерантності, міжкультурного діалогу та різноманіття, поваги до людської гідності – і є тим соціокультурним вибором, який забезпечить стратегію успіху нашої держави – вільної, самодостатньої та прогресивної.
Онлайн-конференція об’єднала провідних вчених та обдаровану студентську молодь чи не з усіх регіонів нашої країни, – від Луцька до Сум і Києва, Івано-Франківська, Одеси і Херсона, Вінниці, Рівного, Хмельницька, Запоріжжя, а також представників зарубіжних закладів освіти – Болгарії, Польщі, Німеччини, Португалії, Туреччини, США.
Пленарне засідання конференції увиразнили різноаспектні доповіді високоповажних спікерів – Євгена Борінштейна (доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», м. Одеса, Україна), Оксани Цюняк (доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки початкової освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, м. Івано-Франківськ, Україна), Agnieszka Jarzębowska (nauczycielka z wieloletnim stażem, аtorka artykułów metodycznych, współautorka innowacji pedagogicznych realizowanych w szkole podstawowej. Nagrodzona Medalem Edukacji Narodowej, Polska), Анита Стефанова Жекова (студент в Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“, бакалавър”Българска филология”, редовно обучение, гр. Пловдив, Република България), Наталії Горопахи (кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри дошкільної педагогіки і психології та спеціальної освіти ім. проф. Т. І. Поніманської Рівненського державного гуманітарного університету, м. Рівне, Україна), Олени Семеног (доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, м. Суми, Україна), Мирослави Вовк (доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, м. Київ, Україна), Ольги Фаст (кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Комунального закладу вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради, м. Луцьк, Україна).
Науковий захід, який було присвячено 30-тій річниці Незалежності України, став яскравим свідченням, що сильна країна і прогресивна освіта творяться у єдності та спільності інтересів і цінностей.
Глибоко вдячні партнерським закладам вищої освіти та науковим установам, які долучилися до організації науково-практичної конференції, – Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна Національної академії педагогічних наук України, Луцький національний технічний університет.