Центр ґендерної освіти фактично розпочав свою роботу у 2012 році (наказ № 71 директора Луцького педагогічного коледжу від 17.09.2012) на базі циклової комісії викладачів суспільних дисциплін (нині – кафедра суспільних дисциплін). Засновниками організації виступили ініціативні викладачки коледжу.
Завдання Центру ґендерної освіти – надання освітньої, методичної, наукової, інформаційної допомоги викладачам/викладачкам та студентам/студенткам Луцького педагогічного коледжу щодо впровадження ідей ґендерної рівності в освітній процес шляхом посилення ґендерного компоненту у змісті соціально-гуманітарних дисциплін; проведення виховних заходів; організації науково-дослідної роботи для забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; ліквідації всіх форм дискримінації; запобігання насильству в усіх сферах життя суспільства; протидії торгівлі людьми тощо.
Діяльність Центру ґендерної освіти включає в себе:
Цінності Центру ґендерної освіти:
Центр ґендерної освіти є учасником Всеукраїнської мережі осередків ґендерної освіти вищих навчальних закладів, яка об’єднує центри ґендерної освіти, ґендерні центри, кафедри, лабораторії, студії.
З ініціативи Центру ґендерної освіти проводяться:
Центр ґендерної освіти є активним партнером Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA на Волині.
2015 року Центр ґендерної освіти узяв участь у реалізації проекту «Ґендерний мейнстримінг у вищих навчальних закладах України», який фінансувався з гранту Посольства Фінляндії в Україні за програмою Фінського фонду місцевого співробітництва 2015. Учасниками проекту були вузи – члени Всеукраїнської мережі осередків ґендерної освіти.
Підрозділи Центру ґендерної освіти
Ґендерний інтерактивний театр «Дзеркало» ЦҐО
Театр створено 2009 року на базі Луцького педагогічного коледжу за сприяння ВОГО «Гендерний центр» у рамках проекту «Ґендер – у школу» за підтримки посольства Фінляндії в Україні та МГО «Школа Рівних Можливостей» (м. Київ) на волонтерських засадах. Мета театру – ефективна просвітницька робота серед молоді за інноваційною інтерактивною методикою.
Кіноклуб медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Десята муза» ЦҐО
Кіноклуб медіа-просвіти з прав людини Docudays UA створено 2014 року. Основною метою його діяльності є проведення регулярних некомерційних показів документальних та навчальних кінофільмів про права людини з освітньою та правопросвітницькою метою.