Особливості вступної кампанії 2022
Цього року традиційного ЗНО не буде. Випускники закладів загальної середньої освіти складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ). Він відбуватиметься у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів:
- українська мова,
- математика,
- історія України.
Тести – за програмою ЗНО. Кожен предмет буде оцінюватись окремо за шкалою 100-200 балів. Результати оголошуватимуться відразу після його закінчення.
Враховуючи воєнний стан в країні і високу ймовірність повітряних тривог у різних регіонах, заплановані основна, додаткова та спеціально організована сесії.
Безпека під час тестування
Тести здаватимуть у безпечних місцях, спеціально обладнаних комп’ютерних класах переважно у закладах освіти. Якщо під час тестування розпочнеться повітряна тривога, то проведення тесту призупинять, а його учасники мають перейти у безпечне місце.
Після оголошення про відбій повітряної тривоги, всі учасники продовжать тестування.
Порогові бали
Для вступу на основі повної загальної середньої освіти (державне/регіональне замовлення) потрібно набрати не менше 125 балів (за результатами НМТ).
Середній бал атестату, результати олімпіад та конкурсів враховуватись не будуть.
Реєстрація на ЗНО
Абітурієнти, які планують вступати до ЗВО у 2022 році, повинні обов’язково зареєструватися, аби мати змогу скласти Національний мультипредметний тест.
Зокрема, необхідно створити реєстраційну картку та надіслали до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.
Реєстрація триває до 19 квітня.
Чи можна використати сертифікат ЗНО минулих років?
Сертифікати ЗНО попередніх трьох років – 2019, 2020, 2021 можуть використовуватись на тому ж рівні, що й результати Національного мультипредметного тесту.
Міністерство освіти і науки України рекомендує сформувати реєстраційну картку і до 19 квітня надіслати комплект документів до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти. У травні, за бажанням абітурієнта, буде можливість відмовитися від проходження тестування на своїй Інформаційній сторінці.
Мотиваційний лист
Для вступу абітурієнти мають подавати мотиваційний лист – документ, у якому аргументують свій вибір для вступу на відповідну освітньо-професійну програму.
Такий лист має мінімальну вагу і потрібен лише для того, щоб надати перевагу одному з двох вступників, які набрали однакову кількість балів.
УМОВИ ВСТУПУ
на рівень бакалавра
- результати мультипредметного тесту (або сертифікат ЗНО 2019-2021) + мотиваційний лист + заява.
на рівень фахового молодшого бакалавра
На основі базової загальної середньої освіти:
- спеціальність із творчим конкурсом – творчий конкурс;
- інші спеціальності на бюджет – індивідуальна усна співбесіда;
- інші спеціальності на контракт – мотиваційний лист.
На основі повної загальної середньої освіти:
- спеціальності з творчим конкурсом – творчий конкурс;
- інші спеціальності на бюджет – індивідуальна усна співбесіда;
- інші спеціальності на контракт – мотиваційний лист.
Подання документів і підтвердження місця навчання буде здійснюватися через Інтернет.